Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 3/5 & 6/9,

myös pennut

Heinävesi 15.06.2019

TULOKSET

Tulostettu 17.06.2019 20:42

RYHMÄ FCI 5 Pystykorvat ja alkukantaiset koirat

akita tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Kitano Kaze No Jin Go, Sini Piironen & Jasmin Heinäaho, Varkaus

alaskanmalamuutti tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Arctic Wild Princess Inditarod, Virpi Salminen, Anjala
VSP
Wanuskan Cover Me With Stars, Kirsi Kuurne, Heinola
ROP pentu
Mountshield's Amarok Odin Ilamna Sagalikitak, Kari Immonen & Pirjo Immonen, Savitaipale
ROP veteraani
Arctic Wild Princess Inditarod, Virpi Salminen, Anjala

amerikanakita tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Redtone Chanel, Ave Koni, Kuopio
VSP
Shimmerian Ideas For Life, Jenna Rissanen, Kulho
SERT NARTTU
Redtone Chanel, Ave Koni, Kuopio

chow chow tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Mei Hung Pudong Yi Shiyi, Pirkko Pesu, Oulu
ROP pentu
Tatam Talven Loiste, Marjo Wenho & Jussi Hirvonen, Kuopio
SERT NARTTU
Mei Hung Pudong Yi Shiyi, Pirkko Pesu, Oulu

etnankoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Marisla's Ferentina, Marjo Blomberg, Lammasaho
VSP
Marisla's Ferrantino, Jeena Karttunen, Outokumpu
SERT UROS
Marisla's Ferrantino, Jeena Karttunen, Outokumpu
SERT NARTTU
Marisla's Ferentina, Marjo Blomberg, Lammasaho

faaraokoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Northgate's Heavens I'm Hot, Heidi Ollila, Oulu
ROP veteraani
Northgate's Heavens I'm Hot, Heidi Ollila, Oulu

harmaa norjanhirvikoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Högdalens Juippi, Riitta Remonen, Juva
VSP
Hullanvuoren Ju Lumi, Sanna Kekkonen & Aki Hirvonen, Hirvensalmi
SERT UROS
Högdalens Juippi, Riitta Remonen, Juva
SERT NARTTU
Hullanvuoren Ju Lumi, Sanna Kekkonen & Aki Hirvonen, Hirvensalmi

ibizanpodenco, lyhytkarvainen tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Cazaion Entrada, Hanna Mäntynen, Juva
SERT NARTTU
Cazaion Entrada, Hanna Mäntynen, Juva

islanninlammaskoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Asa-Aradis Vom Zusameck, Iitamari Laamanen, Silvola
ROP pentu
Jääpuikon Snowstar, Lilli Wastimo, Mätäsvaara
ROP veteraani
Asa-Aradis Vom Zusameck, Iitamari Laamanen, Silvola

itäsiperianlaika tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Taica, Hannu Taavitsainen & Jaana Taavitsainen, Pieksämäki
SERT NARTTU
Taica, Hannu Taavitsainen & Jaana Taavitsainen, Pieksämäki

japaninpystykorva tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Harmittoman Curious Alice, Emma-Sofia Virtanen & Päivi Virtanen, Hämeenlinna
ROP pentu
Harmittoman Don't Kill My Vibe, Emma-Sofia Virtanen, Jämsänkoski
ROP veteraani
Noblewhite Classy Casanova, Emma-Sofia Virtanen, Hämeenlinna

jämtlanninpystykorva tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Taika, Harri Mikkonen, Kerma
VSP
Onnivaaran Åla, Mirva Tissari & Teppo Tissari, Naarajärvi
SERT UROS
Onnivaaran Åla, Mirva Tissari & Teppo Tissari, Naarajärvi
SERT NARTTU
Taika, Harri Mikkonen, Kerma

karjalankarhukoira tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Mustikkavuoren Nyrkki, Teemu Piitulainen, Varkaus
VSP
Hanka Hurtin Kira, Petri Pitkänen, Sorsakoski
SERT UROS
Mustikkavuoren Nyrkki, Teemu Piitulainen, Varkaus
SERT NARTTU
Hanka Hurtin Kira, Petri Pitkänen, Sorsakoski

lapinporokoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Cossaks Mystic Maare, Carita Karttunen, Louhi

länsigöötanmaanpystykorva tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Fennican Ramona, Merja Kurki, Puntala
SERT NARTTU
Fennican Ramona, Merja Kurki, Puntala

perunkarvatonkoira, pieni tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP veteraani
Bay's Bushyfur Awarmatuy Qawax, Sirpa Lappalainen, Joensuu

pohjanpystykorva tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Big Bugbear's Into, Minna Vaakanainen, Eno
SERT UROS
Big Bugbear's Into, Minna Vaakanainen, Eno

portugalinpodengo, karkeakarvainen, keskikokoinen tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Alexandra's Heritage Esmagador, Marjo Nousiainen, Kitee

portugalinpodengo, karkeakarvainen, pieni tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Biscoito Manuel De Vila Cardilio, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
VSP
Hirsituvan Heinähattu, Sari Harlamow & Jessica Harlamow, Suonenjoki
ROP pentu
Gladlystones Uma Rosa Unica, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
ROP veteraani
Biscoito Manuel De Vila Cardilio, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi
SERT NARTTU
Nazare Da Terra De Montoito, Marjatta Glad-Väistölä, Syvänniemi

portugalinpodengo, sileäkarvainen, pieni tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Maravilha De Solemel, Lilli Wastimo & Eija Tammi, Mätäsvaara

saksanpystykorva, keeshond/wolfspitz tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Ikurin Hedera Auris, Riitta Rajasuu, Kulho
SERT NARTTU
Ikurin Hedera Auris, Riitta Rajasuu, Kulho

saksanpystykorva, kleinspitz, musta ja ruskea tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Basnauz Black Bernardo, Sanni Jääskeläinen, Kuopio

saksanpystykorva, kleinspitz, muut värit tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Tytti, Jenny Hämäläinen, Mikkeli
VSP
Foxy Nose Ultra Sonic, Salla Leinonen & Kirsi Lappalainen & Tuija Vihanti, Kuopio
VSP
Leniences Oneida, Eveliina Luukkonen, Syyspohja
ROP pentu
Vil Meerom Amstel, Anneli Hämäläinen, Mikkeli
ROP veteraani
Tytti, Jenny Hämäläinen, Mikkeli
SERT UROS
Foxy Nose Ultra Sonic, Salla Leinonen & Kirsi Lappalainen & Tuija Vihanti, Kuopio

saksanpystykorva, mittelspitz, muut värit tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Rompeli, Laura Karvinen, Ruvaslahti
SERT NARTTU
Rompeli, Laura Karvinen, Ruvaslahti

saksanpystykorva, pomeranian tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Soulhill's Miracle, Eveliina Luukkonen, Syyspohja

samojedinkoira tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Snowmist Avalanche At Dawn, Kirsi Kostamo, Onkamo
VSP
Lumikorven Bohjolan Helmi, Minna Kareinen & Simo Kareinen, Haukivaara
ROP veteraani
Funny Fabric Joker's Wild Card, Kirsi Kostamo, Onkamo
ROP kasvattaja
Maailmankorven, Anu Heikkinen, Espoo
SERT UROS
Snowmist Avalanche At Dawn, Kirsi Kostamo, Onkamo
SERT NARTTU
Maailmankorven Jungle Drum In Heart, Anu Heikkinen, Espoo

siperianhusky tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Nimare's Princess Tiana, Niina Virkkunen, Iisalmi
VSP
Nimare's Star Rider, Niina Virkkunen & Johanna Tolonen & Jaana Tolonen, Iisalmi
ROP kasvattaja
Nimare's, Niina Virkkunen, Iisalmi
SERT UROS
Nimare's Star Rider, Niina Virkkunen & Johanna Tolonen & Jaana Tolonen, Iisalmi

suomenlapinkoira tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Eisenfest Rock Me, Annina Vallittu, Haapakoski
VSP
Eisenfest Myrskytuuli, Kirsi Vallittu, Paltanen
ROP pentu
Jarfa's Aninka, Henna-Riikk Backman, Kontiolahti
SERT UROS
Eisenfest Rock Me, Annina Vallittu, Haapakoski
SERT NARTTU
Eisenfest Myrskytuuli, Kirsi Vallittu, Paltanen

suomenpystykorva tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Korpisumun Manu, Petri Federley, Onttola
VSP
Riistatuulen Joiku, Virpi Juslin, Heinävesi
SERT UROS
Korpisumun Manu, Petri Federley, Onttola
SERT NARTTU
Riistatuulen Joiku, Virpi Juslin, Heinävesi

volpino italiano tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Cessbell Casimir, Miia Pitkänen & Arto Tanskanen, Kontiolahti



hau hau