Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 3/5 & 6/9,

myös pennut

Heinävesi 15.06.2019

TULOKSET

Tulostettu 17.06.2019 20:42

RYHMÄ FCI 6 Ajavat ja jäljestävät koirat

amerikankettukoira tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Lainerinteen The Boss, Juha Mononen, Heinävesi
VSP
Aska, Satu Muranen-Granö & Kai Granö, Jakokoski
SERT UROS
Lainerinteen The Boss, Juha Mononen, Heinävesi
SERT NARTTU
Aska, Satu Muranen-Granö & Kai Granö, Jakokoski

basset hound tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Pridebass Child Gold, Hanna Mäntynen & Penny Bernas, Juva
SERT UROS
Pridebass Child Gold, Hanna Mäntynen & Penny Bernas, Juva

beagle tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Karkkarinnan Spectre, Mika Sirvio, Sonkajärvi
VSP
Karkkarinnan For Your Eyes Only, Jenna Silvennoinen, Lehmo
ROP kasvattaja
Karkkarinnan, Taina Rissanen & Jari Ruotsalainen, Lapinlahti
SERT UROS
Karkkarinnan Spectre, Mika Sirvio, Sonkajärvi
SERT NARTTU
Karkkarinnan For Your Eyes Only, Jenna Silvennoinen, Lehmo

bretagnenbassetti tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Ipohin Åselie, Annu Aalto & Arttu-Ilmari Tyrväinen, Varkaus
SERT NARTTU
Ipohin Åselie, Annu Aalto & Arttu-Ilmari Tyrväinen, Varkaus

dalmatiankoira tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Titara's Golden Rider, Marika Jääskeläinen & Petri Koivisto, Joensuu
VSP
Titara's Gipsy Princess, Heidi Elonen, Lahti
SERT UROS
Titara's Golden Rider, Marika Jääskeläinen & Petri Koivisto, Joensuu
SERT NARTTU
Titara's Gipsy Princess, Heidi Elonen, Lahti

dreeveri tuomari: Mari Lackman SUOMI

ROP
Onnenhelmen Marsalkka, Niina Rouhiainen & Ville Pesonen, Liperi
SERT UROS
Onnenhelmen Marsalkka, Niina Rouhiainen & Ville Pesonen, Liperi

grand basset griffon vendéen tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Minskuhoff's Lots Of Love, Pirjo Spaak, Joensuu
VSP
Minskuhoff's Grand Tiptop, Anneli Kortelainen & Hannu Kortelainen, Uimaharju

rhodesiankoira tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Rosso D'oro Keystone Victory, Heidi Vilpponen, Kuopio
VSP
Feanor's Celandine, Päivi Sormunen, Sipoo
SERT UROS
Rosso D'oro Keystone Victory, Heidi Vilpponen, Kuopio
SERT NARTTU
Feanor's Celandine, Päivi Sormunen, Sipoo

suomenajokoira tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Lajunniemen Jakke, Ville Vänttinen, Karvionkanava
VSP
Satumeren Melissa, Juha Nousiainen & Jari Tolvanen, Joensuu
ROP veteraani
Kellolan Jami, Miro Nivajärvi, Outokumpu
ROP kasvattaja
Satumeren, Juha Nousiainen & Satu Wastimo, Joensuu
SERT UROS
Lajunniemen Jakke, Ville Vänttinen, Karvionkanava
SERT NARTTU
Satumeren Melissa, Juha Nousiainen & Jari Tolvanen, Joensuu

venäjänajokoira tuomari: Katja Partanen SUOMI

ROP
Usvavaaran Caapo, Jari Hämäläinen, Sorsakoski2
VSP
Aava, Tuomo Pakarinen, Heinävesi
SERT UROS
Usvavaaran Caapo, Jari Hämäläinen, Sorsakoski2
SERT NARTTU
Aava, Tuomo Pakarinen, Heinävesi



hau hau