Ryhmänäyttely FCI:n ryhmät 3/5 & 6/9,

myös pennut

Heinävesi 15.06.2019

TULOKSET

Tulostettu 17.06.2019 20:42

RYHMÄ FCI 9 Seurakoirat ja kääpiökoirat

bichon frisé tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Jitterbop Bloody Nightmare, Sanna Karhu, Kouvola
VSP
Sugerin When Pigs Fly, Maria Paalanen & Sanna Karhu, Keltakangas
ROP veteraani
Jitterbop Bloody Nightmare, Sanna Karhu, Kouvola
ROP kasvattaja
Sugerin, Sanna Karhu, Kouvola
SERT UROS
Sugerin Faster Than Iceman, Jenni Karhu & Sanna Karhu, Kouvola
SERT NARTTU
Sugerin When Pigs Fly, Maria Paalanen & Sanna Karhu, Keltakangas

cavalier kingcharlesinspanieli tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Gillespie Diamond Dust, Päivi Jääskeläinen, Kuusankoski
VSP
Mosswood's Everlasting Love, Päivi Jääskeläinen, Kuusankoski
SERT UROS
Mosswood's Iceman, Päivi Jääskeläinen, Kuusankoski
SERT NARTTU
Kinglesin Be Mine To Love, Anne Huttunen & Leena Niemi, Keminmaa

chihuahua, lyhytkarvainen tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Golden Lily's Hot'n'spicy, Maarit Hassinen & Hilkka Sandberg & Anja Buur, Mikkeli
VSP
Te-Biit's Dear Lover, Arja Immonen, Juva
ROP veteraani
Golden Lily's Hot'n'spicy, Maarit Hassinen & Hilkka Sandberg & Anja Buur, Mikkeli
SERT UROS
Unihiekan Butter Fly, Tuula Loikkanen & Niina Henttinen, Varkaus
SERT NARTTU
Te-Biit's Dear Lover, Arja Immonen, Juva

chihuahua, pitkäkarvainen tuomari: Tarmo Viirtelä SUOMI

ROP
Chikatan A Kind Of Magic, Noora Kata, Ulvila
VSP
Kekkapään Tule Vain Armahain, Satu Pellikainen, Varkaus
SERT UROS
Kekkapään Tule Vain Armahain, Satu Pellikainen, Varkaus
SERT NARTTU
Chikatan A Kind Of Magic, Noora Kata, Ulvila

coton de tulear tuomari: Saija Juutilainen SUOMI

ROP
Hahtuvan Sydänten Särkijä, Jaana Heikkinen, Lieksa
ROP pentu
Hahtuvan Hurmaava Hertta, Jaana Heikkinen, Lieksa
SERT NARTTU
Hahtuvan Sydänten Särkijä, Jaana Heikkinen, Lieksa

havannankoira tuomari: Saija Juutilainen SUOMI

ROP
Bayarin Savana, Tiina Härkönen & Marja Pajarinen, Jakokoski
VSP
Bayarin Trebbiano, Jaana Karvinen & Marja Pajarinen, Espoo
ROP pentu
Carmeninas Cinnamon Cappuccino, Anne Vänskä, Ylämylly
SERT UROS
Bayarin Trebbiano, Jaana Karvinen & Marja Pajarinen, Espoo
SERT NARTTU
Saharanda Prunus Alba, Anette Ahlbom-Sahari & Seppo Sahari, Vantaa

kiinanharjakoira tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Chan-Royce Charisma, Marina Vainio, Kuusankoski
VSP
Pinky Twinky Pajunkissa, Arja Kiiskinen, Viinijärvi
ROP pentu
Naked Stars Dont Hate Me Cause Im Bootiful, Katja Suhonen, Siilinjärvi
ROP veteraani
Pinky Twinky Pajunkissa, Arja Kiiskinen, Viinijärvi
SERT UROS
Mystic Jewel And I Love You So, Jaana Taavitsainen, Pieksämäki
SERT NARTTU
Chan-Royce Charisma, Marina Vainio, Kuusankoski

kiinanpalatsikoira, pekingeesi tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Val's Tsvetov Partner, Jaana Ikäheimo, Kuopio
VSP
Dane York Jemina Cricket, Jaana Ikäheimo, Kuopio
ROP veteraani
Dane York Jemina Cricket, Jaana Ikäheimo, Kuopio
SERT UROS
Val's Tsvetov Partner, Jaana Ikäheimo, Kuopio
SERT NARTTU
Dane York Jemina Cricket, Jaana Ikäheimo, Kuopio

mopsi tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Bullberry Pugs Vanguard, Eija Keskinen, Helsinki
VSP
Taiturin Because We Believe, Anneli Mäkynen, Kotikylä
SERT UROS
Bullberry Pugs Vanguard, Eija Keskinen, Helsinki
SERT NARTTU
Taiturin Because We Believe, Anneli Mäkynen, Kotikylä

papillon tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Arny Strong Aferu Duetas, Riitta Talvela, Maaninka
VSP
Connection Siljans Think Pink, Sini Tuunainen, Rahula
ROP veteraani
Connection Siljans Crown Prince, Anja Korppi, Syvänniemi
SERT UROS
Cirquettes Batman, Sini Tuunainen, Rahula
SERT NARTTU
Connection Siljans Think Pink, Sini Tuunainen, Rahula

phalène tuomari: Juha Putkonen SUOMI

ROP
Silky Touchs White Sapphire, Outi Naukkarinen, Tyrnävä
ROP veteraani
Silky Touchs White Sapphire, Outi Naukkarinen, Tyrnävä
SERT NARTTU
Silky Touchs Shining Sun, Outi Naukkarinen, Tyrnävä

ranskanbulldoggi tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Kesna Kez Le Petit Favorie, Anna Toikkanen, Pienola
VSP
Koivumaanchi's Aukusti Atreu, Anna Toikkanen, Pienola
ROP veteraani
Gladiatorbulls Joya Bella, Mervi Reinikka, Muhos
ROP kasvattaja
Shattermann, Katja Karkoski, Varkaus
SERT UROS
Koivumaanchi's Aukusti Atreu, Anna Toikkanen, Pienola
SERT NARTTU
Kesna Kez Le Petit Favorie, Anna Toikkanen, Pienola

tiibetinspanieli tuomari: Saija Juutilainen SUOMI

ROP
Inkerellin Semilia, Riikka Niinimäki, Harinjärvi
VSP
Saffron Bolton, Katja Eskelinen, Kuopio
SERT UROS
Saffron Bolton, Katja Eskelinen, Kuopio
SERT NARTTU
Inkerellin Semilia, Riikka Niinimäki, Harinjärvi

tiibetinterrieri tuomari: Saija Juutilainen SUOMI

ROP
Karamain Ulan Sok, Kaisu Järvinen, Kuopio
SERT UROS
Perfect Sweet Dream Trixies Legacy, Susanna Rusanen & Tommi Rusanen, Kajaani

villakoira, iso, musta, ruskea ja valkoinen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Biscuit Bishop's Brewed To Matter, Saara Lohtander, Joensuu
SERT UROS
Biscuit Bishop's Brewed To Matter, Saara Lohtander, Joensuu

villakoira, keskikokoinen, musta, ruskea ja valkoinen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Filagon Forever Chic, Anne Willman, Lehmo
SERT NARTTU
Filagon Forever Chic, Anne Willman, Lehmo

villakoira, kääpiö, harmaa, aprikoosi ja punainen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Littlefun's Miss White Choco, Maija Tiainen, Helsinki
SERT NARTTU
Littlefun's Miss White Choco, Maija Tiainen, Helsinki

villakoira, kääpiö, musta, ruskea ja valkoinen tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Bebella's O'neal, Hanna Tarkiainen, Kuopio
VSP
Damocan Emmelie, Satu Kuutsa & Saila Vaittinen, Oulu
SERT NARTTU
Damocan Emmelie, Satu Kuutsa & Saila Vaittinen, Oulu

villakoira, toy tuomari: Paavo Mattila SUOMI

ROP
Minivillis Party Girl, Nina Julkunen, Siilinjärvi
VSP
Moja Otrada Zer Darling Of Fortune, M. Ivanova, Moscow, Russia
SERT UROS
Moja Otrada Zer Darling Of Fortune, M. Ivanova, Moscow, Russia
SERT NARTTU
Minivillis Party Girl, Nina Julkunen, Siilinjärvi



hau hau